يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > معرفی گروه 
 
 

گروه زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از با سابقه ترین گروه های دانشگاه است که از بدو تأسیس دانشگاه فعالیت داشته است و سال های متمادی است که تربیت دستیار تخصصی زنان و زایمان در این گروه صورت می گیرد.

از سال 1363 و ملحق شدن بیمارستان مهدیه و بوعلی، شش بخش زنان آموزشی شامل بخش زنان بیمارستان شهدا، طالقانی، امام  حسین⁽ع⁾و لقمان وجود داشت که بعداً با جدا شدن بیمارستان بوعلی از دانشگاه شهیدبهشتی و درمانی شدن بخش زنان بیمارستان لقمان، هم اکنون چهار بخش آموزش فعال در بیمارستان های شهدا، امام حسین⁽ع⁾، طالقانی و مهدیه وجود دارند، بطور متوسط سالیانه بین 26-22 نفر دستیار وارد و همین تعداد نیز فارغ التحصیل می شوند.

این گروه اضافه بر تربیت دستیار در زمینه پزشکی عمومی آموزش ، کارآموزان و کارورزان از بخش های مادر بوده و نقش بسزایی دارند. در سال های اخیر پذیرش دستیار دوره فلوشیپی، شامل فلوشیپ نازائی در بیمارستان طالقانی و فلوشیپ انکولوژی زنان در بیمارستان امام حسین⁽ع⁾نیز صورت گرفته است. همچنین راه اندازی بخش پرینالوژی در بیمارستان شهدا و تکمیل بخش نازائی بیمارستان مهدیه نیز در برنامه گروه می باشد. این گروه دارای 31 هیئت علمی می باشد که 6 نفر استاد، 11 نفر دانشیار و بقیه استادیار هستند. همه اساتید با علاقه بسیار در آموزش دستیاران و دانشجویان و درمان بیماران بسیار کوشا هستند. 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.